O nás

Carpatia Castle  –  Gothic rock band from Most

 

Dovolte mi, Vás seznámit s gothic rockovou česky zpívající kapelou pod názvem Carpatia Castle. Kapela funguje jako hudebně divadelní těleso vystupující samostatně nebo s Rock Baletem Most a čítá za sebou desítky úspěšných koncertů v Čechách i v zahraničí a právě nově vydané studiové CD Laudanum, které vyšlo v roce 2013. Na hudebním poli ČR je tato kapela jedinečnou jak vizáží, tak hudebním doprovodem a neměla by chybět ani na Vámi pořádaných akcí (koncertech, festivalech, hudebních akcí apod…)

 

Carpatia Castle předvádí energickou show a mysteriosní rockovou zpověď zahalenou temným rouchem časů dávno minulých a okořeněnou působivou choreografií tanečního souboru Rock-Balet Most pod vedením Jany Volrábové. Stylové kostýmy, nosferatu konkubíny a emotivní spojení baletu s rockovou hudbou bylo možno vidět v roce 2012 na společné akci s legendou XIII. Století na Gothic Theatre Most na prknech vyprodaného divadelního sálu, anebo také v roce 2013 na Gothic Theatre Žatec – Open Air Fest se světovou formací Leaves Eyes v čele s Liv Kristin.

 

Hodně tajemna, melancholie, patetiky v textech i hudebních plochách, nesených klávesami a narušovaných ostřejšími kytarovými rify a sóly. Tajemný je už název skupiny, jež by mohl být slovní hříčkou (chybějící „h“ ve slově Carpatia) a odkazovat na anglický název románu J.Verna. Zpěvačka Carpatie Veronika Seidlová, která má titul „Gothgirl“ zpívá ve stylizovaném historickém kostýmu s maskou přes oči - nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná, její zpěv by se dal označit za kapelní rodinné stříbro. Což platí i o textech, které má na svědomí další kapelní žena, tentokrát dekadentní textařka v pozadí Dobroslava Karasová.

 

Historie skupiny je dlouhá, táhnoucí se kamsi k roku 1994. Koncertní činnost byla však zahájena v roce 2010. Co je však podstatné, je fakt, že poslední roky jsou nabyté úspěšnými koncerty, dvěma dema alby House By The Cemetary a Vapmyre Requiem a maxisinglem Laudanum. V listopadu 2013 skupina vydala obsáhlé studiové album Laudanum a Live záznam Gothic Theatre Most na DVD a BlueRay v HD kvalitě. Na podiu se objevují v sestavě: Veronika Seidlová - zpěv, Josef Wohlfahrt - kytara zpěv, Tomáš Pošvanc - baskytara, Milan Kubík -klávesy, Zdeněk Svoboda - bicí a perkuse, Václav Pazdera - sólová kytara.

 

Ostatní info na www.carpatiacastle.cz, tel.: +420 724 739 552, email: info@carpatiacastle.cz